مشاوره رایگان: 36614095-041

خدمات ساخت

مجموعه مهندسی پروژه های نیاوران، افتخار داشته است در طول مدت فعالیت خود، ده ها پروژه در زمینه ساخت ساختمان های مسکونی یا عمومی و شهرک سازی را به انجام برساند. خدمات جامع، منابع انسانی متخصص، کیفیت اجرا و مصالح و تعامل رضایت بخش با کارفرما از اصلی ترین مزایای فعالیت سطح به شمار می رود که با عنایت خداوند موجب شده است تا به امروز رضایت کارفرمایان محترم در عموم پروژه های انجام شده تأمین شود.
این مجموعه آمادگی همکاری با مالکین محترم را برای انواع مختلف همکاری در پروژه ساخت دارد.
در ادامه مزایای اصلی فعالیت این مجموعه و روش های متداول انعقاد قرارداد و تعامل با کارفرما، تشریح گردیده است.

 ارائه خدمات جامع

مجموعه مهندسی پروژه های نیاوران، آمادگی فعالیت در تمام پیگیری های لازم و مراحل اجرایی یک پروژه از ارزیابی اولیه و طراحی تا تحویل نهایی پروژه را به عنوان مجری یا نماینده کارفرما دارد.


  تعامل مؤثر و رضایت بخش با کارفرما

شناخت صحیح و لحاظ کردن خواسته ها و نظرات کارفرما در مراحل مختلف یک پروژه، مخصوصاً در برآوردها و طراحی اولیه، مسئله بسیار مهمی است که همواره در تمام پروژه های انجام شده توسط گروه نیاوران، مورد توجه قرار گرفته است.


 تضمین کیفیت مصالح و اجرا

مجموعه مهندسی پروژه های نیاوران، ایمنی و پایداری سازه و حفظ رضایت همیشگی کارفرما را سرلوحه فعالیت های خود قرار داده است. به همین سبب این مجموعه، هر زمان پس از اتمام پروژه، خدمات پشتیبانی از فعالیتهای خود را به کارفرما ارائه می نماید.


  ارائه خدمات جانبی و نوین

به جز مراحل اجرایی متداول برای یک پروژه ساخت، مجموعه مهندسی پروژه های نیاوران توانایی و تجربه تأمین سایر نیازهای کارفرما در این حوزه و ارائه خدمات نوین از جمله هوشمندسازی ساختمان، سیستم های ایمنی و HSE، اجرای تکنولوژی های نوین برای سرمایش و گرمایش، ایزولاسیون صوت و حرارت، محوطه سازی خلاقانه و... را نیز با استفاده از روش ها و متریال به روز دارد.


 مدیریت سریع، دقیق و منسجم پروژه

با بهره گیری از تکنیک های کارآمد و علمی مدیریت پروژه، برنامه جامع هر پروژه شامل مراحل اجرایی، زمانبندی و برآوردهای مالی تدوین می گردد. این اقدام موجب می شود که با کار گروهی منسجم، استفاده بهینه از منابع و تأمین به موقع متریال لازم، هر پروژه با توجه به شرایط و منابع خود، در کوتاه ترین زمان و با منطقی ترین تعادل بین کیفیت و هزینه به انجام برسد.


 زیرسازی اولیه دیوارها و تأسیسات و کف سازی

پوشش اولیه که معمولاً با ملات گچ و خاک روی دیوارها و تیغه های آجری و سفالی اجرا می شود و زیر سازی جهت سفیدکاری یا پوشش رویه نهایی و پوشش روی تأسیسات و کف سازی با استفاده از مصالح سبک از جمله پوکه یا فوم بتن.

 انواع قرارداد ساخت

برای اجرای یک پروژه ساخت، روش های مختلفی برای تعامل با کارفرما وجود دارد. دو روش اصلی که همکاری گروه سطح با کارفرمایان محترم نیز در این دو قالب امکان پذیر است، در زیر تشریح شده است:


 قرارداد پیمان مدیریت

در این نوع قرارداد، کلیه فرایند راهبری و مدیریت پروژه به عهده مدیر پیمان است و مستقیماً با تمامی عوامل و تأمین کنندگان مصالح مواجه خواهدشد اما هزینه های انجام شده توسط کارفرما تأیید و تأمین می شود، هم چنین درصدی از هزینه های پروژه نیز به عنوان حق الزحمه مدیر پیمان مورد توافق قرار میگیرد. در پروژه های پیمان مدیریت، مدیر پیمان شرح هزینه کرد خود را در قالب فرم های صورت وضعیت و با پیوست فاکتورها و سایر اسناد هزینه ای، به صورت دوره ای به کارفرما اعلام میکند و پس از تأیید آن ها توسط کارفرما، مبلغ آن ها به علاوه درصد تعیین شده به عنوان حق الزحمه به پیمانکار پرداخت می گردد. نکته دیگر آن است که برای اجرای پروژه های پیمان مدیریت، معمولاً در آغاز فعالیت پروژه، مبلغی به عنوان تنخواه گردان در اختیار مدیر پیمان قرار میگیرد که به صورت مرحله ای در پرداخت صورت هزینه ها مستهلک خواهد شد.


 قرارداد مشارکت در ساخت

در این نوع قرارداد، سازنده و صاحب ملک با هم مشارکت می نمایند به این شکل که در مقابل آورده مالک که همان زمین اجرای پروژه است، سازنده نیز سرمایه لازم برای ساخت پروژه را تأمین آن را اجرا می نماید. پس از اتمام پروژه، منافع حاصل از آن به نسبت آورده طرفین به ایشان تعلق خواهدگرفت. در این نوع قرارداد، موارد مهمی از جمله برآورد اولیه قیمت زمین و هزینه ساخت، تعیین شرایط و مشخصات نهایی پروژه، تعیین وظایف و تعهدات هر کدام از طرفین و… وجود دارد که در هر پروژه به صورت خاص باید بررسی و مشخص شوند.